top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

Özdemir Bayraktar Gençlik ve Kültür Merkezi Muhteşem Bir Törenle Açıldı.

Sultangazi Belediyesi’nin tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunduğu Özdemir Bayraktar Gençlik ve Kültür Merkezi, AK Parti Genel Başkanvekili ve son Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı muhteşem bir törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız, 'Durmak yok, yola devam' diyerek önümüzde kararlılıkla yürümeye devam edecek." dedi.Sultangazi Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın işbirliğiyle yapımı tamamlanan Özdemir Bayraktar Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışına, AK Parti Genel Başkanvekili ve son Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Abdullah Güler, Ahmet Hamdi Çamlı, Şamil Ayrım, Halis Dalkılıç ve Fatih Süleyman Denizolgun, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Özdemir Bayraktar’ın kardeşleri Salih ve Ömer Bayraktar, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP Sultangazi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.“Sultangazi Belediye Başkanımıza kadir bildiği için teşekkür ediyoruz”

Programda konuşan AK Parti Genel Başkanvekili ve son Başbakan Binali Yıldırım, tesise Özdemir Bayraktar'ın adının verilmesinin önemini dile getirerek, "Özdemir Bayraktar, hayatını inandığı yolda mücadele ederek geçirdi. Bunun yakın şahidiyim. O, Türkiye'de İHA, SİHA gibi milli ve yerli savunma sanayii ürünlerimizin mucidi, geliştirenidir. Sultangazi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kadir bilmek böyle bir şeydir. Özdemir Bayraktar ismini yaşatmak için bu güzel esere onun adı verildi. Her gün bu tesise gelen binlerce gencimiz onun adını görecek, onu hatırlayacak."‘Gençlerimizi hayata donanımla bir şekilde hazırlıyoruz’

Yıldırım, ülkenin her yerinde bu tür tesislerin yapıldığını, gençleri en iyi, en donanımlı şekilde hayata hazırlamayı ve Türkiye'nin 2023 hedefini gerçekleştirmekte gençlerin katkılarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti.


İstanbul'un gönül ve hizmet belediyeciliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanıdığını dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Çukurları, çöpleri, susuzluğu, hava kirliliğini yaşayan birisi olarak o günlerde 'Hızır' gibi yetişti ve İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber, onun ekibinde yer alan bir arkadaşınız olarak gece gündüz çalıştık, İstanbul'un güvendiği dağlara kar yağdırmadık. O gün başlayan hizmet belediyeciliği, İstanbul'da ortaya konulan başarı dalga dalga Türkiye'nin her tarafına yayıldı ve nihayet 2002'ye geldiğimizde bu başarı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına Türkiye'yi yönetme imkanını verdi. Geçen 20 yıl içinde sadece İstanbul'da değil, Türkiye'nin her tarafında izimizin olmadığı hiçbir yer kalmadı."‘Cumhurbaşkanımızın sağlığı gayet iyi’

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kovid-19 testinin pozitif çıkmasına da değinerek, "Kendisiyle görüştüm, hem kendisinin hem Emine Hanımefendinin gayet sağlıkları iyi. Sizlere de selamı var. Birkaç gün daha konuttan ayrılmadan memleket işlerini, milletin işlerini takip etmeye devam edecek ve kısa süre içerisinde tekrar Cumhurbaşkanımız, 'Durmak yok, yola devam' diyerek önümüzde kararlılıkla yürümeye devam edecek.⁸" dedi.


"Güzel günleri, rahat günleri hep beraber yaşayacağız"

Binali Yıldırım, milletin hayatını kolaylaştırmayı ve rahatlatmayı amaçladıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"İstanbul yakın zamanda bir tecrübe yaşadı, ne kadar da zorluk çekti. Ama Rabbime şükrediyorum, iyi ki yedi tepeli güzel şehre Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Marmaray'ı, Avrasya'yı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, dünyanın en büyük havalimanını, hızlı treni, 220 kilometre metroyu, metrobüsleri kazandırmışız. Eğer bunlar olmasaydı bu kış kıyamet gününde İstanbullunun hali ne olacaktı? İşte bu eserler sayesinde İstanbullu biraz olsun sıkıntılarını hafifletmiş oldu. Hiç merak etmeyin bu sıkıntılar da geride kalacak, güzel günleri, rahat günleri hep beraber yaşayacağız."Herkesin Aradığını Bulacağı Merkez

Tesisin, 7'den 70'e herkesin aradığını bulabileceği çok yönlü bir merkez olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bu tesiste herkese göre çok güzel bölümler var: Yüzme havuzu, spor merkezi, robot atölyeleri... Ayrıca E-Spor. E-Spor giderek önem kazanan bir alan. Ülkemizde 10 milyon gencimiz bu alanla ilgileniyor. 4 milyon gencimiz bu sporda fiilen bulunuyor, uluslararası müsabakalarda başarılar kazanıyorlar, ülkemizin adını duyuruyorlar. Bu açıdan önemli bir adım." dedi.


Hep Birlikte Daha İyiye’ ulaşacağız

Yıldırım, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bugün bu eseri Sultangazimize kazandıran, çalışkan, değerli Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ne diyor Başkanımız? 'Hep Birlikte Daha İyiye', en iyiye hep birlikte ulaşacağız inşallah!"


Özdemir Bayraktar'ı Örnek Alan Nesiller Yetişecek

Tesisi çok beğendiğini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, "Hayatı, azmiyle, kararlılığıyla ve inancıyla hepimize örnek bir isimdir, Özdemir Bayraktar. Kuşçuların, Harizmilerin, İbn-i Sinaların yetişeceği bu tesise onun adının verilmesine çok duygulandım. Değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz." dedi.Kabaktepe, bu merkezin gençlerin yeteneklerini geliştireceğini söyledi.

Kabaktepe, AK Parti'nin her zaman her yerde hep vatandaşın yanında olmaya devam ettiğini, eser ve hizmetleriyle her türlü ihtiyacının giderilmesini sağladığını, aynı zamanda ilçesini, ilini ve ülkesini geleceğe hazırlama siyaseti yürüttüğünü belirtti.


"Kafamızdaki çuvalı çıkarma mücadelesidir"

Özdemir Bayraktar'ın kardeşi Salih Bayraktar da aile adına yaptığı konuşmada, tesiste emeği geçenlere şükranlarını sundu.

Ağabeyinin hedefleri ve ilkeleri olduğunu ifade eden Bayraktar, şunları söyledi:

"Her ne pahasına olursa olsun bunlardan asla ve asla ödün vermezdi. Bir gün kendisini seven bir paşa, daha bu işin başlarındayken 'Özdemir Bey, bu kadar uğraşıyorsunuz, bu kadar mücadele veriyorsunuz, her şeyinizi ortaya koydunuz. Bunu neye dayanarak yapıyorsunuz?' diye sordu, bir sonuç alamayacağını düşünerek, iyi niyetli olarak. Ağabeyimin verdiği cevap şuydu: 'Şu kafamdaki çuvalı bir çıkarabilsem.' Kafamızdaki çuvalı çıkarma mücadelesidir bu. Bu mücadeleyi inşallah hep birlikte vereceğiz."


Tesisimiz Güzel Hizmetler Sunacak

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, katılımcılara şöyle hitap etti: "Bayraktar ailesine Özdemir Bayraktar abimizin isminin bu tesise verilmesine onay verdikleri için canı gönülden teşekkür ediyorum. Özdemir Abi, milli teknoloji hamlesinin ülkede artık yadsınamayacak bir gerçeği. Bu yönüyle de biz bu özel tesiste onun adını yaşatalım istedik. Eski Habipler Mahallemize ve tüm Sultangazimize, güzel hizmetler sunacak çok güzel bir tesis."


Öğrencilerimiz Yüzme Öğrenecek

Seçim döneminde söz verdikleri üzere kapalı yüzme havuzunu tamamladıklarını söyleyen Başkan Dursun, "Öğrencilerimiz, beden eğitimi saatlerinde servislerle gelecekler ve yüzme öğrenecekler. Diğer komşularımız da elbette yüzme havuzundan yararlanabilecekler. Havuzla beraber işleyecek güzel bir fitness salonu var. Ayrıca çok amaçlı bir salonumuz var. Gençlerimiz için bir kütüphanemiz ve bilgisayar, müzik, hat gibi atölyelerimiz var." dedi.


‘Gençlerimize eksiksiz bir tesis armağan ediyoruz’

Tesiste E-Spor gibi gelişmekte olan spor dalı için önemli bir yer ayırdıklarını belirten Dursun, "Seçim döneminde sözünü verdiğimiz bir başka hizmetimiz de E-Spor tesisimizdi. Gençlerimizim E-Spor alanında tüm faaliyetleri yürütebilecekleri, eksiksiz bir tesisi armağan ediyoruz. Tesisle birlikte Sultangazi E-Spor Kulübü'nü de kurduk." dedi.


‘Sultangazi’yi her alanda öne çıkaracağız’

Dursun, sözlerini şöyle tamamladı: "Hizmet etmeye ve gönüllere dokunmaya devam edeceğiz. Hep birlikte çalışacağız. Hep birlikte şehrimize sahip çıkacağız ve şehrimizi her alanda öne çıkarıp Sultanşehir yapacağız."

Konuşmaların ardından kapalı yüzme havuzu, e-spor ile gençlik merkezi gibi alanlarda hizmet verecek Özdemir Bayraktar Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışı yapıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri tesiste incelemelerde bulundu ve gençlerle sohbet etti.


Özdemir Bayraktar Gençlik ve Kültür Merkezi

Sultangazi Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı katkıları ile toplam 12 bin 176 metrekarelik bir alana inşa ettiği merkez, 4 kattan oluşuyor.

Merkez bünyesinde Yüzme Havuzu, E-Spor, Fitness Salonu, Cep Sineması, Kütüphane, Müzik Atölyesi, Bilgisayar Atölyesi, Sanat Atölyeleri, Çok Amaçlı Salon, Kapalı Pazar Alanı, Otopark bulunuyor.

0 yorum

Comentários


bottom of page