top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

7 Bölge 7 Renk Mağlova Kemeri’nde

Sultangazi Belediyesi, Mimar Sinan’ın ölümsüz eserlerinden biri olan Mağlova Kemeri’nde Ramazan Bayramı’na özel Anadolu’nun en güzel halk oyunlarını buluşturdu. “7 Bölge 7 Renk Mağlova Kemeri” klibi izleyenlerden tam not aldı.


Ramazan Bayramı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının gölgesinde kutlandı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar bayramı evlerinde geçirdi. Rengarenk Vosvoslarla, palyaçolarla, masal kahramanları ile birlikte ilçedeki tüm sokakları dolaşan  Sultangazi Belediyesi çekmiş olduğu klip ile de hem bayram mesajı verdi hem de ülkenin 7 bölgesinin halk oyunlarını  kendi evinde buluşturdu.  Yöresel kıyafetli oyuncular,  Sultangazi’de bulunan Mağlova Kemeri’nde bir araya gelince, ortaya renkli görüntüler çıktı.


Mimar Sinan’ın Eseri Hayat Buldu

Mimar Sinan tarafından yapılan, dünya su mimarisinin başyapıtı olarak kabul edilen ve Sutangazi sınırları içerisinde yer alan Mağlova Kemeri, özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Dostça ve kardeşçe bir arada yaşamanın güzelliklerini gösteren Sultangazi Belediyesi, 7 Bölge 7 Renk diyerek ülkenin en güzel halk oyunlarını Mağlova Kemeri’nde buluşturdu. Marmara’nın Karşılaması, Ege ve Akdeniz’in Zeybeği ve Tekesi, İç Anadolu’nun Seymeni, Karadeniz’in Horonu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun Halayının bir araya geldiği klipte Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun da yer aldı.


Tüm Renkleri ile Sultanşehrin İnsanları

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, klipte birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı verdi. Sultangazi’nin Anadolu’nun bir mozaiği olduğunu belirten Başkan Dursun,  “Sultangazi demek 7 bölge 7 renk demek, 81 vilayetin güzel insanlarının dostça kardeşçe yaşadıkları Sultanşehir demek. Bu yüzden 7 güzel bölgemizin farklı renklerini sizlerle paylaşmak istedik… Hepinizin Ramazan Bayramı’nı gönülden  tebrik ediyor, bir arada olacağımız Ramazanlarda ve Bayramlarda buluşmayı temmeni ederek sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek klibi Sultangazili hemşehrilerine armağan etti.




Dikkat Çekici Çalışmaların Yeni Adresi

Sultangazi Belediyesi, Anneler Günü’ne özel hazırladığı filmle de dikkatleri üzerine çekmişti. Annelerin yavrularını korumak için sergilediği çıta gibi hızlı refleksleri, kartal gibi keskin gözleri ve sese karşı aşırı duyarlılığını konu alan film, anneleri doğadan ilham alan süper kahramanlara dönüştürmüştü. Büyük bir prodüksiyona ev sahipliği yapan film, kurgusuyla da büyük beğeni toplamıştı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page