top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

ALEGE 'SURET'

ALEGE 'SURET'
Müziğe olan ilgisi zaman içinde kendi şarkılarını yapmaya doğru verilen Alege, Afro-Trap tınılı ilk teklisi “Suret” ile müzik dünyasına merhaba diyor! Sözü ve müziği Alege’ye ait olan teklinin düzenlemesi ise Berat Pala imzası taşıyor.

Asıl ismi Hazal Çiftçi olan Alege, bu sanatçı ismini kendisinin ve erkek kardeşinin isminden türetmiş (Hazal-Ege = Alege) Alege, çocukken evinde bulunan org ile müzikle olan ilk buluşmasını gerçekleştirmiş ve dinleyici olarak devam ettirdiği müzik yolculuğunu bir DJ seti alarak ve öğrenerek farklı bir noktaya taşımak istese de vokal alanında kalmaya karar vererek kendi şarkılarını yazmaya başlamıştır. Bu bağlamda kendisine annesi de büyük destek olmuştur.

“Suret, benim ilk göz ağrım. Dilerim şarkıyı yazarken aynı yaşanmışlığı yaşatacak bir tebessüme sebep olur ve ritmine kapılarak dans edersiniz! diye belirten ALEGE ayrıca Diyar Pala’nın da paylaşımı ile destek olduğunu belirtirken, şarkının çeşitli mekanlarda çekilen klibinde tekne sahnelerinde bazı sallanmalardan dolayı zorlu geçse de güzel eğlendiklerini belirttikleri bir klibe imza attıklarını söylüyor. “Suret” başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda yayında !

0 yorum

Comments


bottom of page