top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

“ANKARALI YASEMİN” ARTIK SADECE ANKARALI DEĞİL!Ankara müziğinin sevilen sesi Ankaralı Yasemin müzik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yeni projeleriyle sevenlerinin karşısına çıkan Yasemin, tarzının dışında bir şarkı seslendirerek, sözü müziği Azerbaycanlı bir şarkıcıya ait olan ve pop tarzında bir şarkı ile adından yine söz ettirdi. Dünya çapında bir çok kişi tarafından beğeni gören şarkının söz ve müziği Azerbaycan asıllı "SAMİR ILGARLI" ya ait olan, aranjesini de Samir İlqarlı’nın yaptığı "Uça Uça Gelerem" in mix ve mastering çalışmasını Emre Moğulkoç üstlendi.“Uça Uça Gelerem” şarkısının klip yönetmenliğinde Cumali Çöp imzası var.

Türk ve Azerbaycan dostluğunun öneminin vurgulandığı düet projesinin hemen ardından yeni bir şarkı daha çıkaran Ankaralı Yasemin “Alev Alev” ile yine kıpır kıpır yine enerji dolu bir şekilde müzikseverlere seslendi. Söz ve müziği Murat Başaran’a ait olan şarkının aranjesini Emre Moğulkoç üstlenirken mix ve mastering çalışmalarını Emrah Moğulkoç yaptı. Alev Alev şarkısının klip yönetmenliğini ise Erkan Nas yaptı.

Arı gibi çalışan Ankaralı Yasemin’e Ant Media ailesinden Ceylan Kartalsuna, okurlarımız için birkaç soru sordu..

*Yıllar önce kıpır kıpır şarkılarıyla, danslarıyla tanıdık ve hepimiz Ankaralı Yasemin’i çok sevdik. Emeklerini, nasıl çalıştığını iyi bilirim Yaseminciğim. Hiç durmadan çalıştığını bu haberimle Ant Media dergimizin okurları da bilsin istedim, o yüzden bu aralar neler yaptığından bahseder misin biraz?

-“Canım arkadaşım, evet çok iyi bilirsin birlikte az programlar yapmadık. Son klip şarkım olan “Alev Alev” in basın tanıtım süreci devam ediyor. Ama onun öncesinde çıkarmış olduğumuz şarkının hala etkileri sürüyor.

Bu aralar sürekli yine stüdyodayım. Üzerinde çalıştığım ve bitirmem gereken şarkılar var. Onlara yoğunlaştım. Bir yandan yaz sezonu yaklaşıyor. Yine bomba etkisi yaratacak güzel bir şarkı arayışındayım. Bu yaz gideceğim festivallerin görüşmeleri, anlaşmaları yapılıyor onlar üzerinde çalışıyorum. Düğün sahnelerim, konser etkinliklerim devam ediyor. Müziğin dışında, Show Türk kanalında sevgili Yunus Bülbül ile “Avrupa Yolcuları” programını sunuyoruz. Çekimler çok keyifli geçiyor. Bir de bütün bunların haricinde biliyorsun ki evde sadece Yasemin olarak evladına aşık bir anneyim. Oğlumla ilgileniyorum, işlerin dışında sadece onunla zaman geçirmeye çalışıyorum.”

*Nasıl güzel bir annesin iyi biliyorum, keşke herkes benim kadar bilse ☺ Son çıkardığın şarkılara bakıyorum, özellikle son 2 şarkında tarzının dışına çıktın. Bunun özel bir sebebi var mı?

-“Aslında uzun zamandır Ankara havaları dışında şarkılar yapıyorum ama dediğin gibi son 2 şarkım tarzımın çok dışında. Mesela bir Yıldız Tilbe şarkım vardı, “Nar Tanem” diye, görünüşte bana uzak bir şarkıydı ama biz elektro bağlama tınısı ile birleştirince şarkıyla birbirimize çok yakıştık. Onun dışında “Bahçenizde Gül Var mı” şarkısı da Ankara havalarına uzak Anadolu motifli bir şarkıydı.

Ben müzik piyasasına Ankaralı Yasemin olarak çıktım ve sevildim, ama artık her tarz şarkıyı okuyabildiğimi de tüm sevenlerime göstermek istiyorum. Bence bir sanatçı her tarz eseri seslendirebilmeli. Ben de artık naçizane, Ankara havaları dışında şarkılar okumaya çalışıyorum. Artık daha geniş kitlelere hitap ediyorum. Sürekli yenilikler yaparak, dinleyenlerimi şaşırtmak çok güzel. Aldığım tepkiler, yorumlar beni çok sevindiriyor. O yüzden artık böyle devam etmeyi düşünüyorum.”

*”Uça Uça Gelerem” Dünya çapında çok bilinen ve dillerde dolanan bir şarkı. Bu şarkıyı okumaya nasıl karar verdin? Hikayesini anlatır mısın?

-“ Tabii ki. Gerçekten çok güzel çok sevimli bir şarkı. Şarkıyı araştırdım. Dünya genelinde çok dinlenen, herkesin beğenisini almış, dillere dolanmış özellikle sosyal medyada fenomen olmuş bir şarkı olduğunu gördüm. Şarkının sahibine ulaşsak bir proje yapsak nasıl olur acaba diye konuştuk. Benim gibi güzel olacağına inanan ekibim hemen şarkının sahibi ile irtibata geçti. Samir İlgarlı projemize sıcak baktı fakat şarkıyı birlikte okursak daha iyi olabileceğini söyledi, biz de bu düeti gerçekleştirdik. Çok güzel tepkiler aldık. İnsanlar artık farklı yönlerimi görmeye başladılar.”

*Canım Yaseminciğim, çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum. Sorularımı yanıtladığın için çok teşekkür ederim. Ant Media okurlarına ve sevenlerine neler söylemek istersin?

-“Ben teşekkür ederim canım Ceylanım. Bu ay Ant Media dergisinde bana da yer ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Tüm Ant Media okurlarına ve beni sevenlere onları çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Bu sayıda yer almak benim için mutluluk ve gurur verici. Okuyan herkesin çok beğeneceğini umuyorum. Tüm ekibe ve emek veren herkese çok teşekkürler…”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page