top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

“ASLAN KAR İLE MASKARA SHOW” SINIRLARI AŞIYOR !Trabzon’dan tüm Türkiye’ye hatta Dünya ülkelerine yayılan bir başarı hikayesi sizlerle. Maskara Show Programı ile 7’den 70’e herkesin çok sevdiği, soruları ile yüzleri gülümseten bazen de düşündüren Aslan Kar konuğumuz. Trabzon doğumlu Aslan Kar eğitimini çok sevdiği Radyo ve Televizyonculuk alanında tamamlayarak aktif olarak 10 yıldır Televizyon ve Radyo programları ile evimize konuk oluyor. Başarılı sunucu yaptığı sokak röportajları, çektiği eğlenceli videoları hem sosyal medya adreslerinde paylaşıp hem de Her Cumartesi Çay Tv ekranların da yayınlanan “Maskara Show” programı ile tüm sevenleri ile buluşturuyor. Başarılı sunucu Aslan Kar, Trabzon ve Türkiye genelinde yapılan dev organizasyonların da aranılan ismi olmaya devam ediyor. Tüm bu başarı hikayesi gözlerden kaçmayan Aslan Kar, 2015-2016-2017-2018 yıllarında “En İyi Sunucu”, “En İyi Radyo Programı” , “En İyi Show programı” ve “En İyi Video” dallarında bir çok ödüle de layık görüldü.

Ant Media okurları için Aslan Kar’a birkaç soru sorduk…

*Aslan bey merhaba… Medya dünyasına nasıl adım attınız?

-“Merhaba sevgili Ant Media ailesi.4-5 yaşlarımdaydım, büyükbabam Almanya’dan geldiğinde küçük bir radyo getirmişti. Ve ben sürekli onu açar dinlerdim, seslerin sahibi insanları hayal ederdim, ayna karşısına geçip taklitlerini yapardım. Medya sektörüne ilgi ve alakam ta o yaşlarda başladı.”

*Profesyonel anlamda adım atmanız nasıl oldu?

-“ Üniversitede bahar şenliklerini sunarken bir radyonun sahibi bana teklif gönderdi. Radyonun başına geçmemi istedikleri bir teklifti. Radyo-TV de son sınıftayım ama okula nadir gidenlerdendim. Teknik bilgi yok, potansiyel çok. 2-3 gün hızlandırılmış teknik bilgi yüklemesi yaptılar. Sonra radyonun başına geçirdiler.”

*10 parmağınızda 10 marifet var desek yanlış olmaz. Biraz Maskara Show’dan bahsedelim mi?

-“Maskara Show bir radyo programı olarak başladı. Zincir hareketiyle. Nedir bu hareket; dinleyici kitlesini işin içine katarak sohbete dâhil ederek arkadaştan arkadaşa, odadan odaya derken büyüyen bir hareket. Bunu nasıl yapıyorduk: mesela üniversiteli öğrencilerinin kaldıkları odaları yarıştırdım programda al sana oda hareketi. Böylece Maskara Show kendi kendine şekillendi. Sonrasında dolmuşa birini yerleştirdim. Bana içeriyi gözlemleyip her şeyi mesaj olarak göndermesini istedim. Kim ne giyiyor, kimin yanında kim oturuyor vb. Ardından radyodan benim programı açmasını söyledim. Radyo açılır açılmaz mesajı alınca başlıyorum saymaya dolmuştakileri. Şoför ne giyiyor, kim kimle oturuyor radyodan söylüyorum ve doğruysa iki kere kornaya bas x plakalı dolmuş diye anons ediyordum. Al sana Maskara Show ☺ Tam komedi oldu yani.”

*Trabzonlusunuz. Trabzon ile aranızda nasıl bir sevda var?

-“ Trabzon sevdası yüzünden çok şeyden vazgeçtim. Bu şehirde kalıp, bu şehir için bir şeyler yapma isteği her zaman bende ağır bastı. Trabzon, gerçek bir sevdadır.”

*Çok teşekkür ederiz. Ant Media okurlarına neler söylemek istersiniz?

-“bu güzel sohbet için ben teşekkür ederim. Ben de kendimi Ant Media ailesinin bir parçası olarak görüyorum sayenizde. Üretmeye ve yenilikler yapmaya devam edeceğim. Birlikte güleceğimiz çok işler yapacağım inşallah. Tüm ekibe ve okurlara sevgilerimi sunuyorum.”

Aslan Kar’ı yakından takip etmek, bir birinden güzel videolarını izlemek için, Facebook: Aslan Kar , instagram @aslankartv ve YouTube; Maskara Show adreslerini takip edebilirsiniz.

Üst başlık; haber ; erdi ustaoğlu

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page