top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

BAŞAKŞEHİR KARİYER SEMPOZYUMU’NA EĞİTİMCİLERDEN YOĞUN İLGİ

BAŞAKŞEHİR KARİYER SEMPOZYUMU’NA EĞİTİMCİLERDEN YOĞUN İLGİBaşakşehir Belediyesi tarafından anaokulu, sınıf ve rehber öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak düzenlenen Kariyer Sempozyumu, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Öğretmenlere yönelik olarak Türkiye’de ilk kez düzenlenen sempozyumda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bizler şehirleri imar ederken, öğretmenlerimiz ülkemizin yarınlarını imar ediyor” dedi.Başakşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlanması amacıyla Başakşehir Kariyer Sempozyumu düzenledi. Anaokulu, sınıf ve rehber öğretmenlerine yönelik olarak Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen sempozyumda, altı konu başlığında oturumlar yapıldı. Alanında uzman akademisyenler eğitimcilere bilgi ve tecrübelerini aktardı.


“Öğretmenlik kutsal bir meslektir”

Sempozyuma katılan eğitimcilere hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Öğretmenlik, hem inancımızda hem de kültürümüzde çok kıymetli ve kutsal bir meslektir. Çocuklarımıza bilmediklerini öğreten, bilgiyle donatarak hayata hazırlayan öğretmenlerimiz, bu bakımdan geleceğin de yegâne mimarlarıdır. Sanatçıları, doktorları, mühendisleri, siyasetçileri ve bir milletin istikametini değiştiren liderleri de yetiştirenler, elbette öğretmenlerdir.” diye konuştu.“Öğretmenler yarınlarımızı imar ediyor”

Sempozyum vesilesiyle katılımcıların 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de kutlayan Başkan Kartoğlu, “Bizler şehirleri imar ederken, öğretmenlerimiz ülkemizin yarınlarını imar ediyor. İşte bu yüzden, kalplerimizdeki yeri de bir başkadır. Bu sempozyumun eğitimcilerimize birçok alanda yeni ufuklar açacağına canıgönülden inanıyorum.” şeklinde konuştu.

0 yorum

Commenti


bottom of page