top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

BAŞAKŞEHİRLİ GENÇ YETENEKLER KONSERVATUARA HAZIRLANIYOR


Lise mezunu öğrenciler, konservatuar hedefine Başakşehir Belediyesi Bilgievlerinin desteğiyle yürüyor. Güzel sanatlar alanında eğitim veren üniversitelerin açtığı sınav ve mülakatlarda başarılı olmak isteyen öğrenciler, bilgievleri eğitmenlerinin desteğiyle zorlu sürece hazırlanıyor.Başakşehir Belediyesi, hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için gençlere her konuda destek olmaya devam ediyor. Lise mezunu öğrenciler, hayallerini süsleyen konservatuar için çabalarken, Şehit Savcı Selim Kiraz Bilgievi’nden uzman eğitmenler de onlara destek veriyor.

Hazırlıklar son hızıyla devam ediyor

Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze derslere ara verseler de bu süreci online derslerle telafi etmeye çalışan öğrencilere, Şehit Selim Kiraz Bilgievi Müzik Öğretmeni Yeliz Ergün tarafından eğitim veriliyor. Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda düzenlenen kursta öğrenciler yaklaşan sınav ve mülakatlar öncesi solfej, armoni, melodi tekrarı, ritim gibi alanlarda eğitim alıyor.


Başakşehirli gençlerin hedefi yüksek

Konservatuar sınavları için eğitim alan öğrencilerden Hasret Öget, lise döneminde keman çaldığını, Başakşehir Müzik Akademisi ile tanışınca bu alanda daha da geliştiğini, ses konusunda da önemli yol kat ettiğini söyledi. Bir üniversitede akademisyen olmayı hayal ettiğini belirtti.


Resim becerisi ve piyano yeteneğiyle dikkat çeken öğrencilerden Mehmet Maruf Göksu ise Şehit Savcı Selim Kiraz Bilgievi’nde aldığı eğitimin ufkunu genişlettiğini ifade etti. Hedefinin çok çalışıp iyi bir üniversiteden mezun olduktan sonra uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page