top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

BAŞAKŞEHİR’DE İŞLETMELERE ‘YENİ NORMAL’ DENETİMİ

Başakşehir Belediyesi, 1 Haziran’da başlayan kontrollü sosyal hayat kapsamında belirli kurallara uyulması şartıyla açılan kafe, restoran ve gıda satışı yapan işletmelerde denetimler gerçekleştirdi. İşletmelerin koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyup uymadığı kontrol edildi.


“Yeni normal” olarak nitelendirilen dönemle birlikte kafeler, restoranlar ve gıda satışı yapan işletmeler kapılarını tekrar açtı. Maskesiz girişe izin verilmemesi, aynı aileden olmayan kişilerin birbirine belli mesafelerle oturması, ellerin dezenfekte edilmesi gibi kurallar çerçevesinde açılan işletmelerde, Başakşehir Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri hijyen denetimi yaptı.


Koronavirüs tedbirleri denetlendi

Başakşehir Zabıta ekiplerinin de destek verdiği denetimlerde, işletmeler tezgâh ve mutfaklarından personelin temizliğine kadar kapsamlı kontrolden geçirildi. Kafe, restoran ve gıda satışı yapan işletmelerde koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere uyulup uyulmadığına da dikkat edildi. Ekipler, işletme girişlerinde dezenfektan ve maskesiz müşteriler için maske bulunup bulunmadığını kontrol etti. Kafe ve restoranlardaki masa düzeni konusunda uyarılarda bulunuldu.Denetimler devam edecek

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli Ataner Bozkurtlar, hijyen denetiminde işletmelerin maske ve dezenfektan kullanımından mutfak, tezgah ve masa temizliğine kadar tüm detayları incelediklerini söyledi. Koronavirüse karşı 14 kuralın yer aldığı broşür ve afişleri işletmelere verdiklerini, afişleri giriş kapılarına asmalarını istediklerini ifade etti. Hijyen denetimlerinin ilçe genelinde sık sık yapılacağını sözlerine ekledi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page