top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

Başkan Büyükakın: Cumhuriyeti çocuklar ve gençler yükseltecek

19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı, İzmit Kent Meydanı’nda coşkuyla kutlandı

Başkan Büyükakın: Cumhuriyeti çocuklar ve gençler yükseltecek

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı kutlamaları İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından startı verilen bisiklet turunda onlarca bisikletli yağmurlu havaya rağmen şehir turu atarak bayram coşkusunu yaşadı. Programda konuşan Başkan Tahir Büyükakın, “Çocuklar ve gençler çok iyi sahip çıkarsa Türkiye Cumhuriyeti yükselmeye devam edecek” dedi.

 

KOCAELİ’NİN VE TÜRKİYE’NİN GURURU OLDUNUZ

Başkan Büyükakın, “Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne, çocuklar ve gençler çok iyi sahip çıkarsa yükselmeye devam edecek ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşacak. Bizler sizlere güveniyoruz. Alandaki sergileri incelerken, teknolojiye dair yaptıklarını görünce geleceğimize dair hayalleri de bir anlamda görmüş olduğumu ifade etmek istiyorum. Sizleri yetiştiren aileleri ve öğretmenleri bu vesile ile tebrik etmek istiyorum. Bunun arkasında çok önemli bir miras var. Sizleri de bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Kocaeli’nin ve Türkiye’nin gururu oldunuz. Türkiye’yi çok daha güzel yerlere taşıyacağınıza inancımız tamdır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak sizleri bu çalışmalarınızda sonuna kadar destekleyeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Siz sadece çalışın geri kalan işleri bize bırakın. Sizlerin başarılı olmanız için tüm koşulları hazırlayacağız” ifadelerini kullandı.


 

ŞANLI BAYRAĞIMIZ TEMSİL EDİLDİ

Bisiklet turu için katılan sürücülere de teşekkür eden Başkan Büyükakın, “Bisikletçilerimiz bütün milli bayramlarda, anlamlı günlerde hep yanımızda oldular hep destek verdiler. Şanlı bayrağımızı yurdun dört bir yanında temsil etmek için en güzel etkinliklere imza attılar. Üç kuşak bir aradalar, hatta bebekler de var. Şimdiden gelecek nesillerin sağlam temeller üzerine inşa edildiğini, geleceğin emin ellerde olduğunu görüyorum. Sizleri de yürekten tebrik ediyorum. Bu vesile ile 19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

KLAVUZ GENÇLİK STANTLARINI ZİYARET ETTİ

Öte yandan İzmit Kent Meydanı’nda Büyükşehir Kılavuz Gençlik tarafından yapılan ve TEKNOFEST’te ödül alan İHA, dron ve elektrikli otomobiller sergilendi. Stantları gezerek gençler tarafından üretilen araçları inceleyen Başkan Büyükakın, desteklerinin devam edeceğini vurguladı. Elektrikli araçlara imza atan Başkan Büyükakın, gençlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

0 yorum

Comentários


bottom of page