top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAYKAR İLE ORTAK BİR ATÖLYE KURUYORUZ”

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAYKAR İLE ORTAK BİR ATÖLYE KURUYORUZ”Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Seninle Başardık” söyleşilerinde gençlere müjde verdi. Başkan Kartoğlu, Boğazköy Kültür Yaşam Parkı’nda Baykar ile teknoloji atölyesi kuracaklarını söyledi.Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, şehrin her noktasında gençlerle buluşmaya devam ediyor. “Seninle Başardık” programı kapsamında okul okul gezen Başkan Kartoğlu, Emlak Konut Bahçekent Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Gelecekleri için önemli bir dönemden geçen gençlere hayat tavsiyelerinde bulunan Kartoğlu, öğrencilerin sorularını da cevapladı. İlçe genelindeki yatırımları anlatan Başkan Kartoğlu’na öğrencilerin ilgisi büyük oldu.“Baykar mühendisleri eğitim verecek“

Baykar ile ortak gerçekleştirdikleri projeyi detaylarına değinen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Baykar ile yeni bir proje yaptık. Boğazköy Kültür Yaşam Parkı’nda bir atölye kuruyoruz. 1 ay sonra oranın açılışını yapacağız. İçinizde teknolojiyle ilgilenen arkadaşlar varsa oraya başvursun. Baykar’dan mühendis arkadaşlar gelecek ve orada eğitimler verecekler. Aynı zamanda bu okulun yanında Baykar yeni bir teknoloji lisesi yapıyor. Bu sene ilk 50 öğrenci ile fen lisesinde başladılar. İlçemizde artık bu işle ilgilenen en başarılı öğrencileri alacaklar. Sizin de etrafınızda liseye yeni başlayacak kardeşleriniz varsa katılsınlar. Burada eğitim alan çocukların tamamı aylık burs alacaklar. Aynı zamanda da Baykar’dan eğitim alacaklar.“ diye konuştu.“Her ay deneme sınavı yapacağız”

YKS'ye hazırlık için her ay deneme sınavları yapacaklarını da dile getiren Başkan Kartoğlu, “Bundan sonra her ay okullarımızda deneme sınavları yapacağız. Sınavı sadece soru cevaplamak olarak düşünmeyin. O stresi yönetmek, vakti kullanmayı başarmak bence sınav kadar önemli. Gerçek sınavdaki gibi usulünce yapalım bu sınavları da. Biz de sizin için mücadele etmeye devam edelim.” dedi.

0 yorum

Comments


bottom of page