top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

BAŞKAN KARTOĞLU: “EN BÜYÜK HAYALİM RİSKLİ BİNA ORANINI SIFIRA İNDİRMEK”

BAŞKAN KARTOĞLU: “EN BÜYÜK HAYALİM RİSKLİ BİNA ORANINI SIFIRA İNDİRMEK”Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gençlerle Birlikte, Daha Güçlü” söyleşilerinde İBB Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. En büyük hayalinin riskli bina oranını sıfıra indirmek olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Başakşehirlilerin evlerinde güvenli bir şekilde yaşamasını istiyorum” dedi.“Gençlerle Birlikte, Daha Güçlü” söyleşileri ile her hafta öğrencilerle buluşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nu ziyaret etti. Öğrencilerin yoğun sevgisi ve ilgisiyle karşılaşan Başkan Kartoğlu, gençlere tavsiyelerde bulundu. Kartoğlu, merak edilen soruları da cevaplarken en büyük hayalinin Başakşehir’de riskli yapı kalmaması ve insanların güvenli bir şekilde yaşaması olduğunu söyledi. Öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Kartoğlu, okulun öğretmenlerini de ziyaret ederek taleplerini dinledi.


“Riskli binaları ortadan kaldırıp güvenli evlerde oturmalıyız”Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketinin önlemleri hatırlattığını dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Büyük bir afet yaşadık. Günlerce televizyondan seyrettik. Biz de şu anda orada çalışıyoruz. Bir yandan da korktuk. Depremle birlikte iki şeyi hatırlamamız lazım. Birincisi bizim fay hattında olan bir ülke olduğumuz. Bunu kabul etmek zorundayız. İkincisi binalarımızı yenileyip sağlam binalarda oturmalıyız. Bu sayede riski ortadan kaldıracağız. Benim en büyük hayalim Başakşehir’de hiçbir riskli yapı kalmasın, bütün binalar yenilensin ve içinde yaşayanlar güvenli bir şekilde yaşasın.” diye konuştu.


“BESYO okumak isteyenlere ücretsiz kurs”


Beden eğitimi ve spor yüksekokulu (BESYO) okumak isteyen öğrencilere ücretsiz eğitim verdiklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Lise son sınıf ve lise mezunu öğrencilerimize ücretsiz spor akademisi kursumuz var. 8 ay sürüyor. Geçen sene katılanların yüzde yüzü üniversitelerde ilgili bölümleri kazandı. Son üç yılda ise yüzde doksan beş başarı oranımız var. Normal liseye giden öğrencilerimizde başvurabiliyor.” dedi.

0 yorum

Comments


bottom of page