top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

BURÇİN ALAZ İLE MODA ÜZERİNE

Güncelleme tarihi: 25 Nis 2020Küçük yaştan beri moda sektörüne gönül vermiş olan, işini aşkla yapan ve bugünlerde yeni bir oluşum heyecanı yaşayan Burçin Alaz ile biraz sohbet ettik…


*Merhaba Burçinciğim nasılsın? Kendinden kısaca bahseder misin? Ayrıca, moda / styling serüvenin nasıl başladı?
-“Merhaba Ceylancığım ve sevgili Ant Media okurları. Ben 2006 yılında moda sektörüne mağazacılık yaparak başladım. Mağazacılık sektörünün önemli tekstil markalarının çeşitli pozisyonlarında çalıştım. 2010 yılında Kariyer Eğitim Kurumlarında stilistlik eğitimi almaya karar verdim. Mezun olduktan sonra Styling Eğitimi alarak 2013 yılı itibariyle çeşitli Tv programlarında Styling-Kostüm Sorumlusu olarak görev aldım. Bütün bu çalışmalarımın sonucunda 2014 yılında atölyemi kurdum. Böylece "Burçin Alaz" markasının serüveni başlamış oldu. Hala styling çalışmalarım sürüyor ve diğer yandan kendi koleksiyonumu hazırlıyorum.”

*Tasarımını yaparken kendini bulduğun, mutlu olduğun parçalar nelerdir?
-“Tasarımlarımda sınırlanmadan iyi hissettiğim her şeyde kendimi bulabiliyorum. Modern ve minimal her parça bana ilham kaynağı olabiliyor. Koleksiyonumda da bu şekilde çalışıyorum. İnsanların hafızasına da imza atmış oluyorum. Erkek koleksiyonumda siyah-beyaz çalışıyorum. Çalıştığım insanlar yada yakın çevrem diğer markalarda gördükleri parçalarda “Burçin'in tarzı” diyebiliyorlar. Bu da beni çok mutlu ediyor:)”

*Önümüzdeki günlerde yepyeni bir marka ile karşımızda olacaksın. Biraz bahseder misin?
-“ Evet bu sebeple oldukça heyecanlıyım. Uzun bir aradan sonra kadın aksesuarı çalışmaya başladım. Yeni doğan markamın adı; yakın çevremin bana “buci” diye seslenmesiyle başladı. Bu da çok içime sindi, bana çok samimi geldi. Çok sevileceğine inandığım çantalarımda etnik desenin modernize edilmiş halini yansıtacağım. Bunun yanı sıra çok keyifli ve eğlenceli bir beach koleksiyonu da hazırladım. Üretim sırasında örnekleri gören yakın çevremden çok güzel tepkiler aldım. Umarım herkes çok beğenir.”

*Kişiye özel styling çalışmaları yapıyorsun ve ünlü isimlerle çalışıyorsun…
-“Evet, kişiye özel styling çalışmalarını seviyorum. Çok keyif alıyorum. Çalıştığım isimlerle paylaşımımız arttıkça iş dışında kalan özel yaşamımızda da paylaşımlarımız artıyor. Frekansımın tuttuğu isimlerle çalıştığımda, kendimi çalışmış saymıyorum diyebilirim. Çünkü işimi gerçekten çok seviyorum. Bir çok ünlü isimle çalıştım hala da çalışıyorum. Sadece hayatımdaki tek pişmanlığım, meslek aşkına sonsuz saygı duyduğum Çağla Şikel’e istediği elbiseyi yapamamış olmamdır. Bu konunun hikayesi eğitim yıllarıma dayanıyor, Çağla Şikel’e elbise hayal edip çizip yapıp eğitimimi 1.likle bitirmiştim. Bana çok uğurlu gelmişti, hatta sonrasında bu durumu kendisine de bahsetmiştim. Eğer bu röportajı okursa kendisine sesleniyorum; “Bir gün yollarımız mutlaka kesişecek ve ben keyifle elbiselerini hazırlayacağım”

*İnanıyorum ki Çağla Şikel, senin hazırladığın tasarımları mutlaka giyecek, hatta önce çantalarından kullanacak. Yeni markan, gece gündüz uğraşarak hazırladığın çantaların şimdiden hayırlı olsun. Çok yakında herkes “Buci” markasıyla tanışacak. İlgilenenler sana nereden ulaşabilirler? 
-“Çok teşekkür ederim, heyecanımı ve ne kadar emek verdiğimi yakından biliyorsun. Ben mesleğimi böyle aşkla yaptıkça, sizler de beğendikçe yorgunluğum kalmıyor ve çok mutlu oluyorum. Bana instagram üzerinden @burcinalazofficall ve @buciofficall adreslerimden ulaşabilirler.”

*Son olarak moda meraklılarına ve okurlarımıza neler söylemek istersin?
-“Moda sektörüne yeni adım atmış yada atacak olan arkadaşlara söyleyebileceğim en önemli şey bu mesleği gerçekten çok sevmelerinin gerekliliği. Yenilikçi olsunlar, algıları hep açık olsun. Atacakları adımlardan korkmasınlar ve cesur olsunlar. Bu keyifli sohbet için önce sana sonra tüm ekibe çok teşekkür ediyorum.”

RÖPORTAJ : CEYLAN KARTALSUNA0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page