top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

Cemre Kamacıoğlu’nu, bu kez alternatif bir tarzda dinleyeceğiz.

Dön Karadeniz isimli albümüyle tanıdığımız Cemre Kamacıoğlu’nu, bu kez alternatif bir tarzda dinleyeceğiz. Alternatif çalışmalarında ismini Leliel olarak göreceğimiz Cemre' nin dinleyicisiyle paylaşmak istediği dünyası, “Durdurun” teklisi ile Fono Müzik etiketiyle yayımlanıyor.Moda 101 stüdyosunda kaydedilen, sözleri ve müziği kendisine ait olan “Durdurun” teklisinde sanatçıya, gitarda Giray Şipit, davulda Bedrettin Göçmen, bass gitarda Berkay Aygör eşlik ediyor. Şarkının mix master’ı Umut Tosun, kaydı Volkan Cebeci, düzenlemesi ise Berkay Aygör’e ait.


Yeni tekli, “Durdurun” Mart gibi Video Collective tarafından çekilen video klibi ile dinleyicisiyle buluştu.


Sanatçı, “Durdurun” teklisi ile ilgili duygularını; “İnsana dokunacak her şeyi müzikle kavramak ve müzikle ifade etmek istiyorum ve bu, tek bir müzik türüyle sınırlandırılması mümkün olmayan bir tutku. Bu yolda, farklı türlerde denemeler yaparken; çok küçük yaşta üzerime oturan Leliel ismiyle devam etmeye karar verdim.


“Dur, durun, durdurun! “ bir insana ya da bazı insanlara değil bir türe, iç sorgulama daveti olabilir. Doğanın bize ait olan ve yine bizim için korunması gereken, bizden bağımsız bir sistem olmadığını aslında bizim doğaya ait olan ve uyum sağlaması gereken bir tür olduğumuzu düşünür ve tartışmaya açar belki. Bu, onun dertleşme yönteminin ilk adımı olabilir ve akabinde gelecek tüm çalışmalar da yine bu anlatımın denemesi olacaktır.” sözleriyle paylaşıyor

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page