top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

Cenk Sarıkaya Seçkin isimler tarafından 45 sene önce kurulan FİLM-SAN VAKFI ‘nda.

Seçkin isimler tarafından 45 sene önce kurulan FİLM-SAN VAKFI ‘na başarılı bir isim getirildi.Vakfın Kurucu Şeref üyeliğine ardından da Vakıf Genel Koordinatörü 

ve Danışmanlığı görevine halen Radyo Trafik'de yayın yapmaya devam eden Radyo Programcısı Cenk Sarıkaya getirildi.


1975 yılında Hülya Koçyiğit, Murat Soydan, Muazzez Arçay, Sırrı Gültekin, Mengü Yeğin, Enver Burçkin, Faruk Kenç, Ümit Utku, Emel Sayın, Ayla Algan, Şükran Özer Doruk, Nuri Sesigüzel, Erkan Özerman ve Faruk Ilgaz gibi sinema, tiyatro ve müzik dünyasının seçkin isimleri tarafından kurulan FİLM-SAN VAKFI'nın Kurucu Şeref üyeliğine ardından da Vakıf Genel Koordinatörü ve Danışmanlığı görevine getirilen  Cenk Sarıkaya yaptığı açıklamada " Böyle önemli ve yükü ağır olan bir göreve getirilmek benim için gurur verici ,

FİLM-SAN VAKFI; Yaklaşık 9200'e yakın Sanatçı Meslek Kartı üyesi ve 45 yıllık geçmişiyle halen hizmet veren en eski kuruluş olma özelliğini de sürdürmektedir.

Vakıf olarak amacımız bünyemizde bulunan üye sayısının daha da artmasını sağlamak ve bununla birlikte çok daha verimli projeleri hayata geçirmek.

Ben göreve getirildikten hemen sonra Vakıf Genel Müdürümüz Kıvanç Terzioğlu ve yönetim  ile birlikte yaptığımız toplantılar sonrasında hızlıca çok ses getirecek projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başladık.


2021 yılında vakıf olarak Uluslararası Kısa Film Yarışması, Sinema Atölyesi, Müzik Atölyesi, Vakıf 45.yıl özel gecesi, Açık Hava Sinema Gösterimi ve benim en çok üzerinde durduğum ve konusu ile izleyiciyi kendisine hayran bırakacak bir sinema filmi projemiz var.

Bu projeleri Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve yerel yönetim ve üniversite paydaşlarımız ile birlikte hayata geçireceğiz .


Amacımız gelecek nesillere sanatı daha iyi anlatmak ve öğretmek.

Bu hususta bize her daim destek olan başta Kültür ve Turizm Bakanımıza ve tüm paydaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.

0 yorum

Comments


bottom of page