top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

DOĞAN DURU’NUN YENİ SİNGLE’I ‘T’ARAF’ TUTKU VE İLHAM DOLU BİR ŞARKIŞarkıyı 24 saat içinde, sözü, müziği ve düzenlemesiyle bitirmiştim ufak tefek değişiklikler hariç ilk versiyonunu dinleyeceksiniz yaptığım andaki hissiyle yani.


Ben araf duygusunu sevmem, arada kalan, aklı karışık olan biri de olmadım ama şimdi anlıyorum ki arafta olmak da aslında bir Tarafta olmakmış. Aslında araf duygusunun içinde yaşamayı veya yaşatmayı seçim haline getirmiş insanlar olduğuna inanıyorum. Yaşadığımız zaman, koşullar veya kişiye özel bilinmez başka değişkenler yüzünden masum bir şizofreninin ziyaretçisi olmak gibi. Kısa bir mola verip olduğun hayattan kaçmak, başka bir hayata uğramak, biraz içip, biraz değişik hissedip kendi hayatındaki uykuya geri dönmek gibi. Uyku mu hepsi uyanamamak mı yoksa rüya mı emin olduğuna emin olmadan ruhunu iç dış yıkamaya vermek? Ama üzgünüm ki bitmez uyurgezlerin gezmeleri. Bitmez tarafın arafı, arafın tarafı. #tarafDOĞAN DURU

Müzik eleştirmenleri tarafından 2021 yılının en iyi albümlerinden biri seçilen ‘Epoch’un sahibi Doğan Duru, ilk solo projesinin devamı niteliğindeki yeni albümünün habercisi ‘T’ARAF’ı 3 Eylül’de, Pasaj & Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlıyor.

Duru, 8 şarkıdan oluşan projenin yayımlanan ilk şarkısından sonra, albüm çıkış tarihine kadar her ay bir şarkısını dijital platformlar aracılığıyla dinleyicisinin beğenisine sunacak.

Müzik dünyasının sıra dışı gruplarından Redd’in solisti, şarkı yazarı ve bestecisi Doğan Duru taze bir bakış açısına sahip ‘T’araf’ın; sözünü, müziğini, mix’ini yapıp, bütün enstürmanlarını kendi çaldı.

Farklı bir müzikal ve sözel anlatım dili oluşturan Duru, ne zaman ne yapacağını her zaman merak ettiren nadir müzisyenlerden. T’araf; insanın kendisiyle, yaşadığı ayrılışla ve gelecek kaosunun içindeyken yaşadığı çatışmanın izlerini taşıyor.

Prodüktörlüğünü Duru’nun yaptığı şarkı, arafta kalmanın da bir taraf olduğunu anlatıyor. Elektronik ve akustik sound’ların iç içe olduğu T’araf, tutku ve ilham dolu bir şarkı.


Geberiyor içim affet

Kendi durmuyor kalbim sabret

Rüyaysa bu beni ya mahvet

Ya da sal beni bi zahmet


Kış ortasında bir plajdayım

Belki de en son virajdayım

Dönersem şu hayattan sana

Güzel bir yere varır mıyım


Ben böyle değildim senle değiştim

Sanki komadaydım da iyileştim

Şimdi gittin mi yoksa kaldın mı

Araftayım


İçimden taşıyor delilik gibi

Kalbime saplanmış bir çivi gibi

Batıyor derine derine

Ölüyorum sevine sevine


Ne t’araftayım


Süslendik yine yalnızlığa

Uzandık uzakların uzağına

Elimi uzatsam yetişmez sana

Kuş olup uçtun mavi boşluğuna


Hayatımın son dublesi

Beni sarhoş edip kaçıp gittin

Ayılırsam senden bir gün

Kendime yeniden varır mıyım


Ben böyle değildim senle değiştim

Sanki komadaydım da iyileştim

Şimdi gittin mi yoksa kaldın mı

Araftayım


İçimden taşıyor delilik gibi

Kalbime saplanmış bir çivi gibi

Batıyor derine derine

Ölüyorum sevine sevine


Ne t’araftayım


Aslında bildiğim bir taraf bu

Sonunu hep gördüğüm

Üzüldüğüm


Aslında bildiğim bir taraf bu

Sonunu hep bildiğim

Hep öldüğüm


0 yorum

댓글


bottom of page