top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

ELİF ERGÜN'ÜN BAŞARI ÖYKÜSÜ (Radio Metro:pool)

İstanbul doğumlu olan Elif Ergün küçük yaşta ailesiyle birlikte Almanya'ya gelmiş, tahsilini ve eğitimini Hamburg'da tamamlamıştır.
1996 yılında Hamburg' da ilk Türk radyo yayın iznini alan Elif Ergün, ticaretle de ilgilenmesinden dolayı bir dönem biraz ara vererek tekrar 2006 yılında aktif olarak radyo çalışmalarına tekrar başlayıp aynı zamanda Lübeck de Telat Yurtsever ile kültür ve sanat ağırlıklı bir program olan “Radyo Metro:pool”u kurmuştur. Daha sonra 2008 yılında Hamburg FSK Stüdyolarında yine “Radyo Metropool” ismi altında ikinci radyo yayınını kurdu. Oluşturduğu ekibinde, yanına Gülenay Ören ́i sunucu, Emine Sonuğur'u da haber sorumlusu olarak alan Elif Ergün, kadınlar öncülüğünde ki Hamburg ́un ilk ve tek Türk radyo programını inşa etmiştir.

Elif Ergün güzel Türkçesi ile değişik sanat dallarını, müzik ile buluşturarak, bir kültür köprüsü oluşturuyor. Seçtiği güzel ve popüler sanatçıların çıkardığı yeni eserlerinin tanıtımının yanı sıra, TRT Sanatçılarını canlı bağlantılarla, dinleyiciler ile buluşturuyor , kendisi Almanya'da uluslararası bir çok etkinliğinde Almanca olarak sunuculuğunu yapmaktadır ,ayrıca konser, tiyatro, şiir gibi etkinliklerde düzenliyor.Elif Ergün radyoculuğunun yanı sıra, ailesinden gelen müzik geleneğini, kendisi de solistlik yaparak, sahnelerde ve sosyal aktivitelerde sürdürmektedir. Her yıl Türk Sanat Musikisi Korosunun yıllık konserini ve başka şehirlerde yapılan Türk sanat müziği konserlerini, etkinliklerini kendine özgü stiliyle sunmaktadır. Almanyada ve birçok ülkede tanınan, sevilen Sunucu ve radyo programcısı olan Elif Ergün ́ün hocası Sayın Handan Kara ́dır. Ayrıca Elif Ergün son yıllarda Hamburg ́da bir TV programıyla anlaşmış "Elif Ergün İnterkültürel " programıyla da Almanya'da ve Türkiye'de yaşayan Türklerin Sanat kültür, edebiyat ve iş hayatını ele almaktadır ayrıca Aşk mevsimi şarkısıyla müzik hayatında yerini almıştır önümüzdeki dönemde yakın bir tarihte Annesini kaybeden ve Annesine yazdığı şarkıyı çıkarmaya hazırlanıyor.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page