top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

Ersin Ertürk ‘Türküler Bizim Özümüz’ dedi ve “Kalbimizdeki Türküler” i okudu!

Ersin Ertürk ‘Türküler Bizim Özümüz’ dedi ve “Kalbimizdeki Türküler” i okudu!


Başarılı sanatçı Ersin Ertürk, türküseverler ile “Kalbimizdeki Türküler” albümünü buluşturdu.

9 yaşından beri müzikle ilgilenen genç solist Ersin Ertürk’ün, Fa Müzik etiketiyle yayınlanan “Kalbimizdeki Türküler” albümü dijital platformlardaki yerini aldı.

Albümün yönetmenliğini, aranje ve düzenlemesini Ersin Ertürk üstlenirken; yapımını da Fa Müzik üstlendi.

Başarılı sanatçı Ersin Ertürk;

“Gerçekten tesadüfler üzerine oluşan çok güzel bir albüm oldu. Çok emek verdik çok güzel bir albüm ortaya çıktı. Çevremdeki herkes, ailem, dostlarım bir anda ‘türkü okusana’ , ‘mutlaka türkü okumalısın’ demeye başladılar ve sanki iç seslerini duymuş gibi, çok kıymetli yapımcımız Filiz Naz bana ulaştı; ‘Sana türkü albümü yapmak istiyoruz.’ dedi. Bende ‘seve seve, türküler bizim özümüz’ diyerek kabul ettim ve böyle kaliteli bir işe imza attık.” diyen Ersin Ertürk,“Aslında ben sadece türkü dinleyip söylemiyorum. Farklı müzik tarzlarını da çok beğenerek dinliyor ve icra ediyorum. Fakat türkülerin bendeki yeri çok başka. Türküleri diğer müzik türlerinden ayıran şey bence samimiyet. Kültürün içinden, özümüzden gelen en saf duygular türkülerde vücut bulmuş. Türkülerde tarih var, yaşanmışlıklar var. Acılar, mutluluklar, savaşlar, aşklar hepsi bizim yaşanmışlıklarımız. Dolayısıyla türkülerin anlattığı her şey bana çok samimi geliyor ve kendimi o yaşanmışlıkla özdeşleştiriyorum.” diye ekledi.


Mamoş, Keklik Gibi, Yeşil Ördek Gibi, Akşam Olur Karanlığa Kalırsın, Suzan Suzi, Dersini Almışta Ediyor Ezber, Taşa Verdim Yanımı, Ağlama Yar Ağlama, Felek Çakmağını türküleri de bulunan albümde toplam 20 eser var.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page