top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

HASAN YILDIRIM "TEK TEK"E COVER YAPTI...

HASAN YILDIRIM, İBRAHİM TATLISES'İN ŞARKISINA COVER YAPTI

Hasan Yıldırım, İbrahim Tatlıses'in 18 yıl önce seslendirdiği "Tek Tek" adlı şarkıya cover yaptı. Sanatçı, Bestesi Ömer Önder Güney'e, düzenlemesi Barış Engürlü'ye ait şarkıya Şile'de klip çekti.


Halk müziği ve Fantezi müziğin önde gelen isimlerinden başarılı sanatçı Hasan Yıldırım, 1 yıl aradan sonra 'Tek Tek' adlı single çalışması ile müzikseverlerle buluştu. Engürlü Müzik'ten çıkan single, netd Müzik üzerinden Dijital Platformlar da bugün itibariyle yayınlandı.

Yıllar önce İbrahim Tatlıses'in seslendirdiği "Tek Tek" adlı şarkıya cover yapan Hasan Yıldırım, Yapımcılığını ve Aranjörlüğünü Barış Engürlü'nün yaptığı şarkıya Şile de klip çekti. Yönetmenliğini Alişan Günay Yıldırım'ın yaptığı klipte Hasan Yıldırım'a dört kişilik dans grubu ile model Tuğçe Üzmez eşlik etti. Çekimleri 12 saat süren klip yeni düzenlemesiyle büyük beğeni topladı. Yeni çalışması ile ilgili olarak Hasan Yıldırım; "18 yıl önce efsane İbrahim Tatlıses okumuş 'Tek Tek'i, o yüzden çok özel bir şarkı. Guenes Rekorlar Kitabına aday olmuş zamanında. Ben de Barış Engörlü ile şarkıya yeni bir soluk getirdiğimize inanıyorum. Tatlıses hayranları da çok beğenecek. Ben buradan şarkının bestecisi Ömer Önder Güney'e de çok teşekkür ediyorum. Bu şarkıyı özellikle benim okumamı istedi." dedi.

0 yorum

Comments


bottom of page