top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

“KURTULUŞ SENFONİLERİ 15 TEMMUZ” İLE DUYGU DOLU ANMA GECESİ
15 Temmuz akşamı Milli İrade meydanında düzenlenen programda şehitlerimiz dualarla anıldı,  251 şehit için 350 bin Yasin okundu.  Ardından “Kurtuluş Senfonileri 15 Temmuz” gösterimi ile duygu dolu anlar yaşandı.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli milletvekilleri, EDOK Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İP İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başkan Vekili İsmet İşeri, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe belediye başkanları ve siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından hazırlanan “KURTULUŞ SENFONİLERİ 15 TEMMUZ” özel gösterimi, halka duygu yüklü anlar yaşattı. 15 Temmuz 2016 tarihinde kanla yazılan destanla başlayan; Anadolu türküleri ve evrensel armonilerle harmanlanan Kurtuluş Senfonileri, 15 Temmuz’un 4. yılında Kocaelililer ile buluştu. Milli İdareyle yazılan “Kurtuluş Destanı”, 251 şehidimiz, binlerce gazimiz ve Ömer Halisdemir’in kimliğinde toplanan ölümsüz kahramanlarımız saygı ve minnetle anıldı.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından hazırlanan, Mehmet Çevik’in yazıp yönettiği "Kurtuluş Senfonileri" adlı müzikli-dramatik gösteri; Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı’nın 15 Temmuz konulu “Davet” adlı oyundan bir bölümle katılımıyla taçlandı. Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölüm Başkanı Mehmet Emin Beyazçiçek ve Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Adil Çete’nin katkılarıyla hazırlanan projenin düzenlemesini ve şefliğini Eray İnal üstlendi. Senfoni orkestrasının da yer aldığı projeyi birbirinden değerli müzisyenler oluştururken, Elif Dilan Atmış, Mehmet Uğur Fıstıkçı ve Zeynep Doğru eşsiz yorumlarıyla solist olarak yer aldılar.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page