top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

Nevşehir’de, Çocuklar Parklarda Doyasıya Eğlendi

Sokağa çıkma kısıtlaması dört saatliğine kaldırılan 14 yaş altı çocuklar için Nevşehir Belediyesi tarafından mahallelerde etkinlik düzenlendi. Üstü açık otobüs üzerinde gerçekleştirilen konser eşliğinde parklarda maskotlarla birlikte gönüllerince eğlenen çocuklara belediye görevlilerince çeşitli hediyeler dağıtıldı.


Korona virüse karşı elde edilen başarının ardından kademeli olarak başlayan normale dönüş kapsamında saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına izin verilen 0-14 yaş grubu çocuklar, aileleri ile birlikte parklara akın etti.

Uzun bir aranın ardından yeniden dışarı çıkmanın keyfini yaşayan çocuklar için Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenledi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan üstü açık otobüsle parkları dolaşan, aralarında palyaçoların ve maskotların da bulunduğu ekipler, eğlendirdikleri çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.


Çocukları ile birlikte parklara gelen vatandaşlar düzenlenen etkinlikten dolayı Belediye Başkanı Rasim Arı ve belediye yetkililerine teşekkür etti.

Çocuğunun uzun bir aradan sonra parkta keyifli bir vakit geçirdiğini belirten Sevil Sungur, "Çocuklarımız için harika bir etkinlik oldu. Dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından çocuklarımız için moral oldu.” dedi.Dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşayan Emir Bilecekligil de, "Bugün biz çok mutluyuz. Parkta bizi maskotlar karşıladı. Dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından harika oldu.” dedi.

0 yorum

Kommentare


bottom of page