top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

PRP ile Cilt Gençleştirme

PRP ile Cilt GençleştirmeYeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması son yıllarda geliştirilmiştir.

PRP yönteminde hastadan kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir.

PRP’nin faydaları “Göz çevresindeki kırışıklıklar, yanaklar ve orta yüz bölgesi, boyun, göğüs ve dekolte, el ve kollar üzerine uygulanabilir.

PRP saç tedavisi içinde faydalı bir yöntem olarak kafa derisi üzerinde saçların tekrar büyümesinde olanak sağlar.

Özellikle cilt gençleştirme ve yaşlanma belirtilerine önlem alma için son derece etkili bir yöntemdir”.PRP ile cilt gençleştirme tedavilerinde trombosit kişinin kendi kanından alınan ve kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan bir hücre yapısıdır. Pıhtılaşma yanında hücre onarımı ve yaraların iyileşmesi süreçlerinde de aktif rol oynar. Yaralanma veya çeşitli rahatsızlıklara bağlı hasarlı dokularda onarım için gereken büyüme faktörlerini taşıyan trombositler, deforme olan alanda toplanarak iyileşme sürecini başlatırlar.

PRP uygulaması, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir:


Yüz


Kollar


Boyun


Eller


Bacak iç kısmı


Dekolte bölgeleri


gibi vücut bölgelerindeki kırışıklıklar, sarkmalar ve buruşmalar giderilir, cilde esneklik kazandırılır ve cildin parlaklığı artırılır.PRP cilt gençleştirme cilt için ciddi derecede fayda sağlayan doğal bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmelerine karşı yapılan PRP uygulaması 15 günlük aralarla ve uygulamayı alacak kişinin saç durumuna göre 4 ya da 6 seansta sona erer.


SONGÜL GÜNEY

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page