top of page
  • Yazarın fotoğrafıArif Antlı

Türk Müziği Ekollerinden Yepyeni Müzik Coğrafyası “Kara Toprak”


 “Kara Toprak”


Yüzyıllardır birbirinden renkli ve farklı karakterdeki toplumların bir arada yaşadığı ve birçok farklı müzik kültürünün hakim olduğu Türk Müzik sektörünün, alanlarında en güçlü müzisyenleri Deeperise & Cem Adrian ve Şanışer, milyonların kalbinde yer eden “Kara Toprak”ı doğudan batıya tüm coğrafya ile buluşturuyor.


Şanışer’in, sözü ve müziği Aşık Veysel Şatıroğlu’na ait türküye yazdığı sözlerle yeniden yorumladığı çalışma rap severlerin dikkatini çekerken, Cem Adrian’ın yüksek oktavlı sesi ise “Kara Toprak” sevenlere duygular arası derin geçişler yaşatıyor. Yeni single’ın düzenlemesi deephouse soundunu türk enstrümanlarıyla harmanlayarak dinleyicilere sevdiren Deeperise, imzalı.

Daha önce yayımladığı "Raf (feat. Jabbar)", "Move On (feat. Jabbar)", "Geçmiş Değişmez (feat. Jabbar)", İngilizce versiyonu "One By One (feat. Jabbar)", “Bildiğim Gibi (feat. Nilipek.)”, “Güzelliğin On Para Etmez (feat. Jabbar)”, “Nida (feat. Burak Akyol)” ve “Unut Geçmişi (feat. Patron & Yaprak Çamlıca)” isimli çalışmalarıyla büyük başarı kazanan Deeperise’ın; yeni çalışmasının kapak tasarımında Emre Barut, klip yönetmenliğinde ise Ramazan Arslankaya yer aldı.


7 Ağustos Cuma günü Avrupa Müzik markasıyla yayımlanan çalışma tüm dijital platformlarda.

0 yorum

Yorumlar


bottom of page